People Comms

TAKIM


ibrahim_sahin

Vefa Anadolu Lisesi’nden mezuniyetini takiben 1998-2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi “Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık” bölümünü ve devamında 2001- 2005 Yılları arasında Anadolu Üniversitesi İktisat ve İşletme fakültesi İşletme bölümünü bitirmiştir. Sektörel kariyerine henüz üniversitenin ilk yılları olan 1998’de “Grey Direct Marketing”de part time saha süpervizörü olarak başlamış, akabinde 2000 yılında “Universal McCann”de tam zamanlı olarak medya planlamaya giriş yapmıştır. 2000-2005 yıllarında UM’de çeşitli pozisyonlarda Gillette, Evyap, Coca-Cola gibi önemli markalara hizmet verdikten sonra Grup Direktörü ünvanı ile “MediaCom”a transfer olmuştur. 2006-2009 yıllarında Akbank, Vodafone gibi önemli markalar için çalışırken, 2008 yılı itibarı ile tüm ajansın Satınalmadan Sorumlu Yöneticisi olarak atanmış ve tüm ajans markaları için bu görevi yürütmüştür. 2009’un sonunda Mediacom’dan ayrılarak  “People”ın kurulması sürecinde yer almış ve Genel Müdür Yardımcılığı sorumluluğunu üstlenmiştir. Takip eden yıllarda önce 2016’da COO pozisyonuna atanmış ve son olarak 2020’de People Initiative CEO’su olmuştur. Halen People Initiative’de,  FIAT, QNB Finansbank, Sütaş, ETS, LCW, Domino’s, THY, Gittigidiyor, Opet, ILAB Holding, Koçtaş gibi çok değerli markalara hizmet vermeye devam etmektedir. Kariyeri boyunca ekipleri ile birlikte markaları için yaptıkları işlerle yurtiçi ve yurtdışında onlarca sektörel ödül kazanmıştır. 

İbrahim Şahin
elif_akgul

1998-2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık bölümünden mezun oldu. 2001-2002 yılları arasında Atlantis Reklamcılık’ta İstikbal, Bellona, Mondi ve Hes Kablo markalarına hizmet vererek medya sorumlusu olarak çalıştı. 2002-2004 yılları arasında Mediacom İstanbul’da medya planlama ve satınalma uzmanı olarak P&G takımında yer aldı.2004-2005 yılları arasında Mediacom İstanbul’da yonetmen yardımcısı olarak Dandy, Ferrero, VW Ticari, Sekerbank, Kuveytturk, Pames, Gezer, King, Ferroli, Seninle Dergisi müsterilerine hizmette bulundu. 2005-2007 yılları arasında Mediacom İstanbul’da yönetmen olarak aynı müşteriler ve Telsim’e hizmet vermeye devam etti.2008-2009 arasında yine Mediam İstanbul’da direktor yarımcısı olarak Vodafone ve Tamek markalarına hizmette bulundu. Aralık 2009 -2016 yılları arasında People Inıtıatıve’da director olarak TTnet, Avea, Dominos, LCW, Dimes, Koska, Umur Kırtasiye, Turkuaz Seramik, Şölen markaları ile ilgilendi. 2016 yılı itibariyle satınalmadan sorumlu Genel Mudur Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Elif Akgül
burcu_Bana

1997-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık bölümünden mezun oldu. 1998 senesinde medya bölüm stajyeri olarak TBWA\Istanbul’da başladığı iş hayatına, ajansın 2002 yılında kurduğu Medya Şirketi OMD’de devam etti. 2004 yılında Müşteri İlişkilerinden Sorumlu Marka Müdürü, 2009 yılnda ise Direktör Yardımcısı oldu. Bu süreçte ajans markalarından Koçbank, BMW, Hayat Kimya, Petrol Ofisi, Yapı Kredi Bankası, Opet , Michelin, Tesco Kipa, Hunca, Aviva, Warner Bross, Perfetti, Intel ve Barilla’nın ihtiyaçları doğrultusunda en etkin medya planını oluşturma, yayın, takip ve raporlamadan sorumlu oldu. 2011 yılında People’da Müşteri İişkileri Direktörü olarak başladığı görevine, 2016 yılında Müşteri İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuyla devam etti. Halen People bünyesinde QNB Finansbank, ETS, GittiGidiyor, Atasay, Ziylan, EMAAR vb markaların medya planlama ve satınlama konularında markalarına hizmet verecek şekilde görevine devam etmektedir.

Burcu Bana
baris_turer

2001-2005 yılları arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İktisat Bölümü’nde öğrenimini tamamladı. 2006 yılında OMD Turkey şirketinde Media Planner olarak görev yapmaya başlayan Barış Türer , 2010 Ocak ayında Vivaki Turkey şirketine Media Supervisor olarak transfer olmuştur. 2010 Temmuz ayında ise yeni bir oluşum içerisinde yer almak adına People’a Media Manager pozisyonu ile transfer olan Barış Türer , 2019 yılı itibariyle People’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. People’da geçirdiği 2010-2021 yılları arasında Ulusal ve uluslarası birçok sektörel yarışmada 50’nin üzerinde ödül kazanılmasına direkt katkıda bulunmuştur.

Barış Türer
elif_yazici

1998-2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık bölümünden mezun oldu. 2000-2004 yılları arasında Mediacom P&G ekibinde asistan-medya planlama uzmanı ve media planlama süpervizörü olarak çalıştı. 2004-2010 yılları arasında Havas Media’da ( o yıllardaki acı Media Max) director olarak Carrefour, Panda, Sanset Gıda (Tadelle, Sarelle, Gol), Axa Sigorta, Erdemoğlu ( Merinos, Padişah), Reckitt Benckiser, DSmart, Millenicom, Egepen-Winsa, Koçak Gold, Şekerbank, TJK, Çaykur, Yeşil İnşaat, Samatlı Oyuncak gibi bir çok markanın media planlama ve satınalmalarıyla ilgilenirken aynı zamanda şirket new business süreçlerinde de aktif rol almaktaydı. 2011 yılında People ekibine Dsmart, TJK, Samatlı Oyuncak, Çilek Mobilya gibi markaların direktörlüğü ile başladı. Sonraki yıllarda Dominos, Sanset Gıda ( Sarelle, Tadelle, Evolvia, Pernigotti), Zubizu, LCW, Digitürk, Kühne, Omega Pharma, Türk Telekom, Ziylan Grup, Armut.com, Bel Grup, Alternatif Bank, Kiğılı, Korkmaz, Özak İnşaat, Özka Lastik, İlab Holding, Sütaş, Panda, So Chic, Yörsan, Türkerler İnşaat gibi bir çok markayla ilgilenmiş ve 2016 yılı itibariyle görevine markalardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Elif Yazıcı
can_sengezer

2001-2005 yılları arasında California State University, Fullerton, iletişim bölümünden (Reklamcılık ağırlıklı) mezun olan Can Şengezer, 2005-2006 yılları arasında aynı universitede iletişim bölümünde Master derecesini tamamladı. Clear Channel Outdoor, Los Angeles, şirketinde 2006-2007 yılları arasında Satış & Araştırma Uzmanı olarak görev yapan Can Şengezer, 2007 yılında aynı şirkette Digital Outdoor Network Koordinatörlüğüne terfi ederek, ABD’nin en büyük dijital açıkhava reklam netwörkünün kurulumunda ve gelişmesinde önemli bir rol aldı. 2009 yılında WPP Group şirketlerinden Kinetic Istanbul’a Account Manager olarak geçen Can Şengezer, daha sonra aynı grup bünyesindeki Mindshare firmasında Business Manager posizyonunda Turkcell Grup markalarının reklam ve medya ekibinde görev aldı. 2012 yılında People Initiative bünyesine Head of OOH Media olarak gelen Can Şengezer 7 yıl boyunca ajans bünyesindeki markaların tamamına hizmet vermiş, Açıkhava reklamları ile diğer medya disiplinlerinin entegrasyonunda görevler üstlenmiştir. 2018 yılında ABD’de dijital açıkhava reklamcılığı alanında yeni gelişen bir start-up olan Firefly şirketinde Managing Director pozisyonuna geçen Can Şengezer, şirketin büyümesinde ve gelişmesinde önemli roller oynamış, ve 2020 yılında tekrar Türkiye’ye dönüp People’a gelmiştir. Can Şengezer halen People’da Managing Partner pozisyonunda görev yapmaktadır.

Can Şengezer
alp_negri

1999-2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık bölümünden mezun oldu. 2001- 2003 Yılları arasında Anadolu Üniversitesi İktisat ve İşletme fakültesi İşletme bölümünü bitirmiştir. 2001-2005 yılları arasında Starcom’da medya planlama ve satınalma ve medya planlama ve satınalma uzmanı olarak çalışmıştır. 2006-2008 Yılları Arasında OMD medya planlama ve satınalma şirketinde ajansın çeşitli markalarından sorumlu yönetici pozisyonunda bulunduktan sonra 2009 -2010 yılları arasında MediCom medya planlama ve satınalma şirketinde stratejik planlamadan sorumlu direktör yardımcısı ve marka yöneticisi pozisyonlarında bulunmuştur. 2010 yılının Mart ayı itibariyle People’da stratejik planlama ve yeni iş kaznımından sorumlu direktör olarak atanmış ve 2016 yılı itibariyle stratejik planlama ve yeni iş kazanımından sorumlu genel müdür yardımcılığı görevine yükselmiştir. Halen People bünyesi altında mevcut sorumluluk ve görevlerine devam etmektedir. Kariyeri boyunca gerek uluslararası gerekse ulusal birçok önemli reklamveren markaya hizmet vermiştir ve vermeye devam etmektedir.

Alp Avi Negri
arif_topcu_people

2005-2010 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitimini sürdürürken dijital pazarlama dünyasındaki yolculuğuna başladı. Global reklam teknolojileri deneyimlerinden sonra Türkiye pazarındaki ilk medya deneyimine 2009-2010 yıllarında, ZapMedya’daki Dijital Medya Supervizor pozisyonu ile sahip oldu. Daha sonra 2010-2011 yıllarında ise OMD’de Dijital Proje Yöneticisi olarak Vodafone, McDonald’s, Renault, Nissan, Peugeot Citroen, Intel gibi global markalar için yenilikçi mecra deneyimleri tasarladı. 2011- 2014 yıllarında da Mindshare’de Unilever markalarının tüm deneyimleri için Dijital Yönetici olarak görev aldı. Kariyeri boyunca pay sahibi olduğu bir çok çalışma yerli ve yabancı, dijital ve entegre medya ödüllerine layık görülen Arif 2014 sonu itibariyle de People ailesine katıldı. İş Geliştirme ve Dijital departmanlarda yöneticiliklerinden sonra bugün ajansta Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Arif Topçu